Co je lepší než Panadol nebo Paracetamol a jak se liší?

Lék Paracetamol je známo všem a na dlouhou dobu - to je přijato pro bolesti hlavy, teploty a dalších onemocnění. Nedávno byl nahrazen panadolem a mnoho lékařů to doporučuje. Vyvstává otázka: která z nich je lepší a efektivnější a jaké jsou rozdíly mezi nimi?

Panadol

Léková skupina NSAID má analgetické, antipyretické a některé protizánětlivé účinky. Jako hlavní účinná látka obsahuje paracetamol . K dispozici ve formě tablet. Pro děti existují zvláštní formy čípků léčiv - sirup a rektální čípky.

Indikace pro použití:

  • Bolesti hlavy a bolesti zubů.
  • Bolestivé pocity ve svalech a kloubech způsobené zánětlivými nebo degenerativními dystrofickými onemocněními pohybového aparátu.
  • Migréna
  • Neuralgie.
  • Bolesti zad
  • Bolest při menstruaci.
  • Chlad, chřipka a ARVI, doprovázená vysokou horečkou.

Nesmí se používat s individuální intolerancí složek, chronickými lézemi gastrointestinálního traktu v akutním stadiu, onemocněním ledvin a jater. Používá se s opatrností při anémii, závislosti na alkoholu, gastrointestinálních patologií mimo akutní fázi.

Těhotné ženy mohou tento nástroj používat, ale v extrémních případech a po povinné konzultaci s lékařem. Toxické účinky paracetamolu na plod nebyly identifikovány, ale je lepší odmítnout užívat léky v prvním trimestru.

Kojící ženy před přijetím drogy musí vyjádřit mléko nebo dočasně opustit kojení.

Vyrobeno ve Velké Británii. Je vydáván bez lékařského předpisu.

Paracetamol

Léková skupina NSAIDs, která má analgetické, antipyretické a některé protizánětlivé účinky. Jako hlavní účinná látka obsahuje paracetamol . K dispozici ve formě tablet, suspenzí pro orální podání (pro děti), rektálních čípků.

Indikace pro použití:

  • Bolesti hlavy a bolesti zubů.
  • Bolestivé pocity ve svalech a kloubech způsobené zánětlivými nebo degenerativními dystrofickými onemocněními pohybového aparátu.
  • Migréna
  • Neuralgie.
  • Bolesti zad
  • Bolest při menstruaci.
  • Zvýšená tělesná teplota.
  • Chlad, chřipka a ARVI.

Neměl by být používán s individuální intolerancí složek, chronickými lézemi gastrointestinálního traktu v akutním stadiu, onemocněním ledvin a jater, do 6 let. Používejte s opatrností při anémii, alkoholismu, gastrointestinálních patologiích mimo akutní fázi.

Může být použit během těhotenství ve II. A III. Trimestru, protože negativní účinky léku na plod nebyly stanoveny (doporučuje se konzultovat s odborníkem). V prvním trimestru je použití finančních prostředků nežádoucí.

Kojícím ženám se doporučuje, aby v průběhu léčby přerušily kojení.

Vedlejší účinky: vyrážka, kopřivka, svědění kůže, angioedém, zarudnutí kůže obličeje, nevolnost, bolest v epigastriu.

Vyrobeno v Rusku. Je vydáván bez lékařského předpisu.

Podobnosti

Obě léčiva jsou ve skutečnosti analogy - obsahují stejnou účinnou látku, a proto mají stejné indikace a kontraindikace.

Obsah paracetamolu v prostředcích je také stejný - 500 mg na tabletu, 120 mg na 5 ml roztoku . Obsah hlavní látky v čípcích je odlišný (viz níže).

Oba přípravky mají bez lékařského předpisu podmínky pro výdej z lékáren.

Rozdíly

Nejsou žádné zvláštní rozdíly ve formě uvolňování léčiva. 1 Paracetamolový čípek obsahuje 100 mg účinné látky a čípky dalších prostředků obsahují 125 mg účinné látky v každé z nich.

Panadol se vyrábí ve Spojeném království a paracetamol v Rusku. Proto je cena prvního nástroje vyšší - balení tablet Panadol stojí 50-90 rublů, v závislosti na typu. Domácí paracetamol lze zakoupit v lékárně za 5 rublů.

Stojí za zmínku, že existuje samostatná forma paracetamolu - paracetamol-extratab s dodatečným obsahem vitaminu C.

Co si vybrat

Vzhledem k tomu, že tyto léky se téměř neliší od sebe, pak za zvýšené teploty, tepla a bolestivých pocitů v různých oblastech těla, můžete si vzít některou z nich. Rozdíl je pouze v ceně. Je lepší užívat lék při teplotě nad 38 stupňů, aby tělo mohlo bojovat s nemocí.

Děti by neměly dostávat prášky - je lepší s nimi zacházet se sirupem nebo svíčkami. Můžete si vybrat jakýkoliv sirup, ale svíčky značky Paracetamol, protože obsahují menší množství účinné látky. To snižuje riziko alergií a vedlejších účinků.

Pro nachlazení, chřipku, akutní respirační virové infekce a akutní respirační infekce se doporučuje Paracetamol-Extratab. Tento nástroj nejenže odstraní bolesti hlavy, horečku a nepohodlí v krku, ale také pomůže rychleji obnovit a posílit imunitní systém.

V případě různých zánětů je lepší zvolit jinou drogu, protože látka paracetamol má mírný protizánětlivý účinek.

Někteří lidé ráno po požití alkoholu zažijí bolesti hlavy a užívají drogy obsahující paracetamol. To se nedoporučuje, protože látka zvyšuje toxický účinek alkoholu, což může vést ke komplikacím a těžké otravě.

Je třeba mít na paměti, že tyto léky mají negativní vliv na orgány gastrointestinálního traktu, proto by měly být používány s maximální opatrností u lidí s gastritidou, peptickým vředem, gastroduodenitidou a dalšími patologiemi.

Před použitím léku se doporučuje poradit se s lékařem (zejména s ohledem na léčbu dětí a těhotných žen), aby se předešlo komplikacím a vedlejším účinkům. Rovněž se nedoporučuje dlouhodobě odstraňovat bolest paracetamolem, protože dlouhodobé bolestivé pocity mohou být příznakem jakékoliv patologie.

Doporučená

Která droga je lepší než "Iprozhin" nebo "Utrozhestan"?
2019
Jaký je nejlepší nátěr břidlice nebo kov?
2019
Kovaná a slitinová kola: vlastnosti a rozdíly
2019