Bromhexin nebo Bromhexine Berlin-Chemie: srovnání a které je lepší

Onemocnění horních cest dýchacích jsou často doprovázena suchým kašlem s obtížným vylučovaným sputem. Uvolnit kašel, pomoci odstranit hlen z plic a průdušek, pomáhá mukolytické léky založené na bylinách nebo chemikáliích. Bromhexin a Bromhexin Berlin-Chemie úspěšně léčí kašel pro děti i dospělé.

Bromhexin

Droga domácího výrobce se týká mukolytických léčiv, je schopna s pomocí vykašlávacího efektu zvýšit výtok sputa během kašle.

V přírodě pomáhá extrakt rostlin Adhatoda vasica kašlat s kašlem. Na základě pozorování a experimentů syntetizovali vědci analogický extrakt. Nazývá se bromhexin hydrochlorid a má podobné vlastnosti. Látka se stala základem tablet a sirupů bromhexinu. Složka snižuje viskozitu sputa, aktivuje řasový epitel. Proces depolarizace kyselých sacharidů bronchiální sekrece začíná v plicích, což napomáhá k uvolnění sputu kašlem.

Bromhexine Berlin-Hemi

Německý efektivní, cenově dostupný berichexinový berlín-hemipulární prostředek se používá k léčbě onemocnění horních cest dýchacích, kdy kašel přechází v obtížně oddělitelném viskózním sputu. Jako aktivní složka se používá hydrochlorid bromhexinu 4 a 8 mg.

Časté příznaky

Při porovnávání německých a domácích drog lze najít spoustu společného.

Účinná látka v léčivech je stejná: syntetický hydrochlorid bromhexinu, s dávkou: 8 mg pro dospělé a 4 mg pro děti.

Vedlejší účinky jsou podobné:

  • Závratě.
  • Bolesti hlavy
  • Zvýšené množství jaterních enzymů v krevním séru.
  • Zvýšené pocení.
  • Posílení kašle.
  • Kožní vyrážka.
  • Bronchospasmus.
  • Dyspeptické příznaky trávicího traktu.

Předávkování může způsobit nevolnost, zvracení a zažívací poruchy ve formě zácpy nebo průjmu. Stav pacientů s vředem se může zhoršit. Ve velmi vzácných případech můžete pozorovat alergickou reakci ve formě angioedému.

V pokynech pro příjem finančních prostředků můžete vidět: kurz, počet recepcí a dávkování je stanoven kdykoliv během dne v závislosti na věku pacientů a závažnosti onemocnění. Oba léky lze použít od dvou let. Průměrná rychlost je 4-8 mg 3krát denně . Se správným příjmem je možno zlepšit zdraví na 4. až 6. den.

Bromhexin Berlin-Chemie je také dostupný v tabletách, balených v blistrech s různými dávkami účinné látky (4 a 8 mg). Také v lékárně si můžete koupit sirup ve skleněných roztocích 50 a 100 mg. Rozdíl spočívá pouze v barvě tablet: Němčina - žlutá s bílým jádrem, Ruská - bílá.

Indikace pro použití jsou v podstatě stejné . Léčí cystickou fibrózu. řada chronických onemocnění dýchacího ústrojí: obstrukční bronchitida, pneumonie, bronchiální astma.

Prostředky mají obecná doporučení :

  1. Alkalické roztoky a bromhexin jsou neslučitelné.
  2. Současně s užíváním různých tablet a sirupů proti kašli bude účinnost léků nejméně.
  3. Kodein snižuje účinky léků a může rušit uvolňování sputa z plic.
  4. Nedoporučuje se užívat léky v prvním trimestru těhotenství a v případě exacerbace žaludečního vředu a vředů dvanáctníku.
  5. Bromhexin se smí používat s přírodními esenciálními oleji.

Kontraindikováno pro osoby s intolerancí bromhexinu .

Léky jsou levné a jsou cenově dostupné pro většinu lidí. Sirup je dražší. Pro nákup není nutný žádný recept.

Jaký je rozdíl mezi léky

Mucolytics má několik rozdílů, navzdory všem podobnostem. Bromhexine Berlin-Hemi se vyrábí v Německu, bromhexin se vyrábí v Rusku, na Ukrajině, v Lotyšsku.

Bromhexin má další vedlejší účinek - rýma . Při nákupu pilulek navíc byste měli koupit nosní kapky.

Bromhexin se vyrábí ve formě tablet, sirupů, injekčních roztoků, inhalací. Obsah hlavní látky je 4 a 8 mg pro děti a dospělé. V otázce němčiny znamená běžnější. Děti předepsaly pilulky, elixír s 0, 004 g účinné látky. Prášky, dražé, sirup, léky jsou vhodné pro dospělé. V nich je množství látky 2-3 krát více (8 a 12 mg). Roztoky pro inhalaci a subkutánní podání se také připraví s 0, 002 g hydrochloridu.

Domácí pilulky chutnají hořce. Berlin-Chemis obsahuje účinnou látku v obalu, který je chutnější.

Při použití Bromhexin Berlin-Chemie

Německý výrobce bromhexinu předepíše:

  1. Pro odstranění chronických a akutních onemocnění průdušek, průdušnice, plic.
  2. Se zánětem plicních alveol.
  3. S tracheobronchitidou a bronchiektázií.
  4. S profesionální pneumokoniózou.

Při přípravě pacienta na operaci nebo po ní se činidlo používá pro bronchografii parenterálním podáváním, které obchází trávicí trakt. Pokud je případ závažný, může být léčba aplikována společně s glukózou nebo fyziologickým roztokem subkutánně.

Pod přísným dohledem lékaře a s velkou opatrností může být Berlin-Chemie přidělena následující skupině pacientů:

  • Astmatici.
  • S krvácením žaludku v historii.
  • Těhotné a kojící ženy, pokud je zdraví matky důležitější než riziko pro plod nebo novorozence.

Nemůžete užívat sirup / tablety pacientům s peptickými vředy a ženami během těhotenství (1. trimestr).

Použití bromhexinu

S jednoduchým bromhexinem může být kašel vyléčen obtížným viskózním sputem s:

  1. Bronchiální astma,
  2. Chronická pneumonie,
  3. Tracheobronchitida,
  4. Cystická fibróza,
  5. Obstrukční bronchitida v chronickém stadiu.

Přípravek je kontraindikován v přítomnosti citlivosti na bromhexin.

Po operacích a při závažném onemocnění se léčivo podává injekcí, takže v průduškách nedochází k hromadění sputa.

Lékař by měl kontrolovat léčbu a její účinek na pacienta, pokud:

  • Nedávno krvácí do žaludku.
  • Diagnostikováno s bronchiálním astmatem.
  • Pacient má chronickou peptickou vředovou chorobu.
  • Žena je těhotná a plod více než tři měsíce.

Tablety jsou povoleny během kojení. V této době byste měli odmítnout kojit dítě z důvodu požití léku v mateřském mléce.

Závěr

Bromhexin je účinný lék proti kašli s nízkou cenou bez ohledu na zemi původu. Produkt si můžete zakoupit bez lékařského předpisu. Poraďte se s lékařem. Pak bude ošetření kvalitní a bezpečné.

Doporučená

Co je lepší "izoprinozin" nebo "Acyclovir": rysy a rozdíly
2019
Jaký je rozdíl mezi Skinoren gelem a krémem Skinoren?
2019
Co je dětský kefír odlišný od obvyklého
2019