Aspirin a paracetamol: srovnání a co znamená lepší

Často se užívají obě drogy, aby se teplo snížilo. Tento problém dokonale vyřeší. Z tohoto důvodu mnoho lidí naivně věří, že drogy jsou identické, mají stejné složení. Ale je to opravdu? Zkusme na to přijít.

Obecný popis Aspirinu

Jako součást léku je kyselina acetylsalicylová, další látkou je celulóza z malých krystalů a kukuřičného škrobu. Farmakologická skupina tohoto léčiva je nesteroidní protizánětlivé činidlo (NSAID). Je nutné být opatrný, podle WHO, asi 2 miliony lidí na celém světě zemře na diabetes a komplikace způsobené každý rok.

Diabetes může způsobit rakovinné buňky. V současné době probíhá federální program, díky němuž je lék poskytován zdarma každému nemocnému.

Tyto pilulky jsou charakterizovány antipyretickou aktivitou, inhibují rychlost srážení krve, zabraňují vzniku krevních sraženin. Rychle se vstřebává v zažívacím traktu a přeměňuje na kyselinu salicylovou. Kyselina acetylsalicylová zpomaluje prostaglandiny sloučeniny, ale působí na tromboxany.

Předepisuje léčbu následujících onemocnění:

  • Syndrom bolesti - hlavně hlava a zub.
  • Revmatoidní artritida a artróza.
  • Nemoci kloubů.
  • Akutní a chronické zánětlivé procesy.
  • Chronická systémová léze zánětlivých kloubů s omezenou pohyblivostí.
  • SARS.
  • Trombóza cév.
Nejčastějším použitím je bolest zubů . Lék také účinně ředí krev, čímž zabraňuje tvorbě aterosklerotických plaků. Lidé s onemocněním ledvin, během těhotenství, nemocí žaludku, střeva není žádoucí užívat tyto pilulky.

Jak funguje paracetamol

Skupinová příslušnost léku - anilidy . Aktivní složkou je paracetamol. Detekují se analgetické a antipyretické vlastnosti. Široce používané jako lék, který může snížit teplo. Absorbuje se do krve, zejména do tenkého střeva. Vylučuje se játry.

Na jaké nemoci se lék užívá?

  1. Syndromy bolesti, zejména bolesti zubů a bolesti hlavy, migréna.
  2. Horečky s nachlazeními.
  3. Neuralgie.

Bylo klinicky prokázáno, že léčivo nemá nepříznivý vliv na oběhový systém a metabolismus. Pokud se užívá po dlouhou dobu, trávicí orgány nebudou poškozeny. Kontraindikace jsou standardní - individuální citlivost na složky a chronický alkoholismus.

Jaká je podobnost drog

  • Léčiva mají stejné farmakologické vlastnosti.
  • Jsou to dobré protizánětlivé léky.
  • Mají antipyretické vlastnosti.
  • Indikace pro použití jsou stejné.
  • Oba léky lze zakoupit v lékárnách bez lékařského předpisu. Přístupnost je všude.
  • Účinně zmírňují bolest, snižují horečku a zlepšují zdraví pacienta.
  • Oba léky mohou poškodit játra, pokud ignorujete doporučené dávkování a nepozorujete interval mezi dávkami.
  • Léky mohou vyvolat reakce individuální intolerance.

Rozdíly mezi paracetamolem a aspirinem

  1. Aspirin má výraznější protizánětlivé funkce, pomáhá snižovat otok a otok po různých zraněních. Paracetamol je v těchto situacích k ničemu.
  2. Kyselina acetylsalicylová okamžitě odstraňuje bolest, aniž by čekala, až spadne do centrálního nervového systému. Jiný lék ovlivňuje receptory v centrálním nervovém systému, zmírňuje bolest před vstupem do mozku.
  3. Akce je jiná. Aspirin začíná pracovat rychle a dlouho.
  4. Kyselé tablety jsou schopny ředit krev, zabraňovat vzniku krevních sraženin. Paracetamol takový účinek nemá.
  5. Aspirin dráždí sliznici žaludku, s negramotným použitím může vyvolat vřed a vést k krvácení v gastrointestinálním traktu. Proto je další lék považován za bezpečnější a používá se při léčbě dětí.
  6. Rozdíl v ceně. Aspirin stojí asi 5-7 rublů pro 110 tablet s dávkou 500 mg. Šumivé - asi 300 rublů. Paracetamol stojí 37-60 rublů.
  7. Paracetamol nemá téměř žádné kontraindikace, s výjimkou individuální intolerance, renální a plicní insuficience.

Jaké léky jsou lepší? Co koupit?

Při výběru léku je třeba stavět na povaze nemoci. Pro virové infekce je lepší použít Paracetamol a pro bakteriální a zánětlivé procesy - Aspirin. Pokud je dítě nemocné, dávejte přednost Paracetamolu. Může být předepsán od 3 měsíců. Méně má negativní vliv na tělo.

V každém případě musí rozhodnutí vzít lékaře . Vlastní léky mohou poškodit tělo, musíte věnovat pozornost kontraindikacím obou léků.

Nezapomeňte, že užívání léků je nepraktické, protože mají stejné účinky, předávkování může vyvolat naštvaný žaludek a střeva, vést k pálení žáhy, nevolnosti a zvracení.

V případě bolesti hlavy je výhodnější užívat aspirin, jeho analgetické vlastnosti jsou lépe vyjádřeny. Dospělí budou potřebovat jednu tabletu a budete muset pít s tekutinou, která může neutralizovat nadměrné působení kyseliny, například mléka. Aby se podráždila sliznice žaludku, vezměte lék v šumivé formě.

Pro snížení tepla a odstranění tepla je účinnější užívat Paracetamol v dávce 1 tableta 2-3 krát denně. Hypotermické účinky spolehlivě řeší problém tepla.

Shrneme-li všechny výše uvedené skutečnosti, dospěli jsme k závěru, že Paracetamol je bezpečnější lék, zejména v léčbě dětí, těhotných žen a kojících matek.

Doporučená

Ford Focus a Kia Rio - vlastnosti vozu a co je lepší
2019
Nimesil nebo Nise - což znamená, že je lepší si vybrat
2019
Jaký je rozdíl mezi dílem a časovými mzdami?
2019